Kurs uzupełniający dla dziennego opiekuna dziecka do lat 3 – 40 h

1. Czas trwania: 40 godzin w formie wykładów  i ćwiczeń.

a)      posiadanie kwalifikacji w zawodzie: pielęgniarki, położnej, opiekunki dziecięcej, nauczyciela wychowania przedszkolnego, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej lub pedagoga opiekuńczo-wychowawczego,
b)   osoba nie posiadająca udokumentowanego (co najmniej rocznego) doświadczenia w pracy z dziećmi do 3 roku życia uzyskanego bezpośrednio przed podjęciem zatrudnienia jako opiekun.

a)   daje rękojmię należytego sprawowania opieki nad dziećmi,
b)      oświadcza, że nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie została jej zawieszona ani ograniczona,
c)      wypełnia obowiązek alimentacyjny, w przypadku gdy taki obowiązek został nałożony na podstawie tytułu wykonawczego pochodzącego lub zatwierdzonego przez sąd,
d)      oświadcza, że nie została skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne.

Szkolenie ma na celu poszerzenie wiedzy kursantów z zakresu sprawowania szeroko rozumianej opieki nad dzieckiem do 3 lat (funkcji opiekuńczej, wychowawczej i edukacyjnej). Podstawami uzyskania takich kompetencji są treści z zakresu: udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, metod sprzyjających rozwojowi dziecka i dostosowanych do jego potrzeb, a także umiejętności radzenia sobie ze stresem.

4. Program nauczania obejmuje następujące bloki tematyczne:

Blok: Udzielanie dziecku pierwszej pomocy
Blok: Umiejętność radzenia sobie ze stresem i rozwiązywania problemów
Blok: Innowacyjne metody stymulowania rozwoju dziecka

UWAGA

Potwierdzeniem posiadanych kompetencji będzie zaświadczenie MEN o ukończeniu kursu, uprawniające do pracy w żłobku lub klubie dziecięcym.

Ostatnio zmienianywtorek, 19 czerwiec 2012 14:23